אקנה

פזית מושהיוף

אקנה היא דחקת של בלוטות החלה וזקיקי השערה היא מופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות כתוצאה מתגובה לקויה להורמון הטסטרון, התופעה ידועה גם בשם פצעי בגרות, חצ'קונים או פצעונים, אקנה וולגריס – מופיעים בעיקר בגיל ההתבגרות, ישנם מקרים שהאקנה מופיעה גם בשנות השלושים.
הפרשת שומנים יתרה מבלוטות החלב משתלבת עם תאי עור מתים או מזהמים אחרים ומביאים לסתימתם של זקיקי השיערות, הפרשות השומן מצטברות תחת הנקבובית הסתומה, ומספקת סביבה נוחה להתרבות של חיידק האקנה.
הטיפול באקנה נועד לטפל בנקודות שונות התורמות לתופעת האקנה.
– חוסר יציבות הורמונלית
– הפרשת שומנים יתרה מבלוטות החלב
– תאי העור המתים המביאים לסתימת הנקבוביות
– החיידקים המתיישבים בזקיקי השיער הסתומים.
בזכות השילוב העוצמתי של מדע וגישה קוסמטית ולא פולשנית, בדרך כלל שילוב נכון של תכשירים נותן את התשובה הטובה ביותר.
אקנה הורמונלי – פצעים המופיעים בתדירות גבוהה אצל המתבגרים עקב השפעה של ההואמונין השונים המשתוללים בגוף שהופך מילד לגבר ומילדה לאישה אך הם יכולים להופיע בכל גיל בין השאר עקב שינויים הורמונליים כמו היריון, לחץ, תזונה, גירוי העור ועוד …
אקנה הורמונלי נגרם על ידי עודף של אנדרוגן, זהו ההורמון הגברי (הכולל טסטסטורון), הורמונים אלה מגרים יתר על המידה את בלוטות השומן וגורמים לסתימת נקבוביות בהן גדלים חיידקי הפ.אקנה.
שאלות נפוצות:
באיזה גיל מתחילים להופיע פצעי האקנה? מדובר בפצעים אשר מופיעים בעור הפנים כתוצאה מהפרשת שומנים מבלוטות החלב ושילובם בתאי עור מתים, הפרשות אלו מצטברות מתחת לנקבוביות סתומות המאפשרות לחיידקי האקנה אפשרות להתרבות.
היכן מופיעים הפצעים? הפצעים מופיעים על הפנים , אך ניתן למצוא אותם גם על הכתפיים , הגב , הלחיים , המצח והחזה.

דילוג לתוכן