loading

הגדלת חזה

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

1

2 loading

זמן טיפול

שעה

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

חודש

הגדלת חזה
נשים רבות בעולם חולמות ואף מגשימות את חלומן – להגדיל את החזה. ולראיה, ניתוח להגדלת חזה הינו אחד הנפוצים בעולם. הסיבות להגדלת החזה רבות. בראש ובראשונה הוא מיועד לנשים בעלות חזה קטן שמבקשות להתחשבן עם הטבע ולהגדיל את חזיהן. אולם יותר ויותר נשים הפונות לניתוח זה, פונות אליו כדי לשפר את הגודל הקיים, כי הן שואפות לחזה גדול יותר ממה שיש להן. גם נשים שהחזה שלהן איבד מנפחו בגלל הריונות והנקות, או כתוצאה מדיאטות קיצוניות – פונות לניתוח זה.

דבר אחד בטוח לגבי כל הנשים שעברו ניתוח להגדלת החזה – הביטחון העצמי ודימוי הגוף שלהן השתנה להכביר. הגדלת חזה גורמת לנשים לחגוג את נשיותן, שכן החזה הנשי הינו ביטוי מובהק לנשיות.
ניתוח להגדלת החזה אינו נובע משיקולים בריאותיים רפואיים אלא נובע או משיקולים אסתטיים לחלוטין כמו תיקון חזה קטן, חזה מרוקן וכו׳ או נובע משיקולים פסיכולוגיים אישיים הקשורים לדימוי הגוף.

מהות ניתוח הגדלת החזה
בניתוח להגדלת חזה יוכנסו שני שתלים העשויים סיליקון או חומר אחר שאינו טבעי, אל מתחת לעור החזה דרך חתכים ובכך יווצר הנפח המיוחל. לגבי גודל השתלים – הרי שזה יקבע בפגישה המקדימה לניתוח.

בזמן פגישת הייעוץ בין הרופא למטופלת, שנודעה לתאם ציפיות, הרופא יבדוק את המטופלת בדיקה פיסית כדי לוודא שאכן היא מתאימה לביצוע ניתוח הגדלת חזה. בבדיקה זו הרופא יבדוק את רקמת החזה, מידות החזה ביחס לגוף ומהו הנפח הנוכחי הקיים בחזה. המטופלת תשטח בפני הרופא את רצונה מבחינת גודל או צורת החזה שהיא מבקשת, אולם הרופא ייעץ לה מה המידה האופטימלית שהוא ממליץ לה נוכח נתוניה, ותוך התחשבות בפרופורציות הגוף, שכן הגדלה לחזה גדול מדי תגרום לצניחתו.

בשלב זה של הייעוץ תיקבע גם תכנית הניתוח – איזה מנח ישיג את התוצאה הרצויה ללקוחה, וסוג השתלים וגודלם. זהו כאמור, ואם כן שלב תיאום ציפיות שמתרחש בין הרופא המנתח למטופלת כדי לענות על צרכיה ולבצע ניתוח משביע רצון.

מכיוון שמדובר בהליך שהוא קוסמטי ולא בבחינת הליך רפואי, השיקול שיעמוד לעיני הרופא המנתח מחוייב להיות מקצועי גרידא. כך למשל, במקרים שהלקוחה מבקשת להגדיל חזה אך אינה זקוקה לכך בפועל, או שהניתוח עלול לגרום לה לסיכון בריאותי או לחוסר נוחות, על הרופא לסרב לבצע ניתוח זה.
נערה שגילה פחות מגיל 17 וטרם הגיעה לשיא התפתחותה הפיסית, אינה יכולה גם אם רוצה להגדיל חזה.

נשים במצב מנטלי לא יציב, אף אינן יכולות לעבור ניתוח כזה. נשים לאחר לידה שמבקשות הגדלת חזה, צריכות להמתין עד חמישה חודשים לאחר ההנקה קודם להגדלת החזה.

כיצד מתבצע ניתוח להגדלת חזה?
בניתוח הגדלת חזה הרופא חותך חתך קטן דרכו יכניס את השתל, ואת החתך תופרים בתפרים מיוחדים וסמויים, תפרים שינשרו מאליהם לאחר הניתוח. מיקום השתל נקבע על פי מבנה הגוף של כל אישה. במידה ואת אישה מלאה, השתל ימוקם מעל לשריר החזה, במידה ואת אישה רזה, השתל ימוקם מתחת לשרירי בית החזה שלך.

ניתוח הגדלת חזה נמשך כשעה לערך כאשר האישה תחת הרדמה מלאה, לאחריו היא תעבור להתאושש ואז תשוחרר הביתה ולסביבתה האישית להחלמה מהניתוח.
בדרך כלל תקופת ההחלמה הנדרשת לאחר ניתוח להגדלת חזה אורכת כחודש, ובמהלך חודש זה על המטופלת ללבוש חזיית תמיכה וקיבוע, ולהימנע מכל פעילות שתזעזע את השתלים והחזה.

תחילה החזה יראה גבוה מדי, צמיגי מדי ורגיש, אבל אל דאגה, זה יחלוף ויתייצב ותוצאות סופיות לניתוח הגדלת חזה ניתן לראות ולהרגיש לאחר שלושה חודשים. לאחר שנה מיום הניתוח חשוב ומומלץ להגיע לביקורת אצל רופא.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading