loading

העלמת נימים

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

1-2

2 loading

זמן טיפול

15

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

אין

העלמת נימים
הנימים הם כלי דם קטנים שתפקידם הוא לשמש צינורות מעבר לדם בין העורק לורידים. כאשר חלה התרחבות נימים, נוכל להבחין בהם ובצבעם הכחול, היות והם מצויים בדרמיס – שכבת העור הקדמית ולכן נוכל להבחין בהם.
תופעת נראות הנימים או הורידים ברגליים נחשבת לתופעה אסתטית בלבד שניתנת לטיפול מתוך בחירה. אין מדובר בבעיה רפואית המחייבת טיפול או ריפוי.

מה ההבדל בין תופעות נימים רחבים ,דליות?
נים רחב –הוא כלי דם שאנו מזהים בשל צבעו הכחול, ומהותו – בעיה אסתטית. אין בתופעת הנימים היבט רפואי. לעומת זאת, הופעת דליות על הרגליים – שהם ורידים בולטים, כלומר כאלה שמתבלטים מהעור, וניתן לחוש בהם, הן נחשבות כתופעה רפואית מסוכנת הדורשת טיפול רפואי. הדליות נגרמות בעקבות הריונות, מסיבות גנטיות, או כתוצאה מעמידה ממושכת. נוכחותן של הדליות מצביע על אי ספיקה ורידית והטיפול בדליות הוא באמצעות הזרקת אלכוהול ישירה.

קיימות בשוק שתי דרכים עיקריות לטיפול אסתטי בנימים: באמצעות לייזר או באמצעות טיפול בהזרקות – סקלרותרפיה.

באמצעות מכשיר לייזר
זוהי שיטה שתוצאותיה קרובות ל- 100 אחוזי הצלחה. קרן הלייזר שנשלחת לנימים גורמת לחימומם ומעלימה אותם. הלייזר גורם לנימים להעלם ולהיספג לגוף. במקרים בהם למטופלת איזורים ברגליים בהם יש רשת נימים בולטת, המכונה לעיתים ספיידר (רשת עכביש), טיפול בלייזר יהיה מאוד אפקטיבי בהעלמתם. ניתן לומר שזו השיטה הטובה ביותר שיש כיום לטכנולוגיה להציע כפיתרון להעלמת נימים.

הטיפול אורך דקות ספורות לכל נים, ולרוב אחרי טיפול אחד בלבד, הנים המטופל יעלם. לאחר שישה שבועות על המטופל להגיע לבדיקה, כאשר לעתים יהיה צורך בטיפול נוסף. לאחר הטיפול, ניתן לשוב מייד לפעילות שגרתית, אך יש לקחת בחשבון שאזור הטיפול עלול להיות מעט נפוח ואדמומי, וכדאי להימנע מחשיפה לשמש, לפחות בימים הראשונים שלאחר הטיפול.

סקלרותרפיה  – SCLEROTHERAPY
טיפול בהזרקות, היא דרך נוספת וידועה להיפטר מנימים. בשיטה זו ניתן באופן נקודתי ומדוייק להיפטר מנימים או ורידים שטחיים (לא בולטים כמו דליות) בזמן קצר ומבלי לסבול מכאב כלשהו.

בטיפול זה מזריקים לנימים חומר מטרש – חומר הגורם לפגיעה בדפנות כלי הדם, הוא סוגר חלל כלי הדם ומחליף ברקמה חדשה. בשנים האחרונות החלו לבצע טיפול זה בקצף, כיוון שהקצפתו של החומר המטרד גורמת להורדת נפחו וריכוזו של החומר, וכך מושגות תוצאות מוצלחות יותר.

מדובר בטיפול מאוד נפוץ שייחודו הוא בפשטותו, בהשגת תוצאות מעולות ומוצלחות, וניתן לחזור לשיגרה מייד לאחריו. אורכו של טיפול זה נחשב לקצר ואורך כעשרים דקות. לעתים יש צורך בטיפול אחד ולפעמים במספר טיפולים, הכל בהתאם למצב המטופלת. ובכל מקרה, יש להגיע לייעוץ קודם לטיפול, שבמהלכו הרופא יאבחן אם מדובר בנימים, ורידים או דליות. הרופא יתאים לך את הטיפול המתאים.

אם את מעוניינת בהעלמת נימים מהרגליים, כדאי שתעשי זאת בתקופת החורף או בתקופה שהרגליים אינן חשופות לשמש, כדי להימנע מכתמי פיגמנטציה שעלולים להופיע בעקבות טיפול זה.

סקלרותרפיה הינו הליך הזרקה שדורש רמת דיוק גבוהה בעיקר כשמדובר בנימים שגודלם הוא מזערי. הרופא שיאתר את כלי הדם באמצעות כלי הגדלה כלשהו, או אולטרא סאונד, יזריק אליהם חומר שיגרום לכלי הדם להתכווץ, להיטרש ואז להעלם בספיגה אל תוך הגוף.

הליך זה אינו כואב, והחזרה לשיגרה אפשרית מייד לאחריו. תיתכן נפיחות קלה ורגישות אך אלה יחלפו תוך מספר ימים מועט.
יתכן ותידרשו לשוב ולחזור על טיפול העלמת הנימים לאחר תקופה מסויימת של שבועיים או יותר, ויתכן שחלק מהנימים ישובו. יתכן גם שתופעת הנימים אצלכם תופיע שוב באיזורים חדשים שלא היו קודם וגם בהם ניתן לטפל.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading