loading

העלמת סימני מתיחה

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

6

2 loading

זמן טיפול

עד 30 דק

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

מיידי עד שבוע

העלמת סימני מתיחה
מה הם סימני מתיחה?
סימני מתיחה הינם צלקות שנותרות על העור כתוצאה ממתיחה שהעור עבר עד לכדי קריעתם של רקמות החיבור. סימנים אלה נקראים בשפה הרפואית – סטריאות וצורתם היא פסים.

סימני מתיחה קורים מסיבה גנטית, אבל לרוב הם יקרו כתוצאה מהשמנה והרזיה, או לאחר לידה ומתיחת עור הבטן.
שימוש בקרמים ושמנים אתרים יהוו טיפול מנע, אך אין בידם לפתור את הבעיה האסתטית שנראית לעין.
המקומות בגוף בהם ניתן להבחין בסימני מתיחה הם איזורי הבטן, הישבן, ירכיים וגם בזרועות ובעצם בכל בו יש נטייה להצטברות שומן.

מהן הדרכים להעלמת סימני מתיחה?
ללא ספק, סימני מתיחה נחשבים לאתגר טיפולי. קיימות מספר שיטות לטיפול בבעיה זו:

העלמת סימני מתיחה באמצעות – דרמה-רולר
מדובר במכשיר גלגלת הנושא מאות מחטים זעירות. מוליכים את הגלגלת הזאת על איזור העור בעל סימני מתיחה והוא פוצע את העור בדקירות קטנות.
סימני המתיחה מתפרקים, והעור שחטף טראומה מנסה לרפא את עת עצמו ומתחיל בבניית רקמה חדשה עם אלסטין וקולגן חדשים במקום אלה שנפגעו. נדרשים מספר טיפולים כדי להגיע לתוצאות טובות בשיטה זו.

העלמת סימני מתיחה באמצעות קרני לייזר
בשיטה זו להעלמת סימני מתיחה, משתמשים במכשור לייזר שמבלי לפגוע בשכבת העור העליונה – האפידרמיס, שולח קרני חום זעירות לדרמיס, יוצר תגובה אלרגנית וישפר את מראהו של העור. קרני הלייזר גם יעודדו בטיפול זה ייצור של קולגן ואלסטין החשובים לתהליך גמישות ובניית התאים.
כדי להגיע לתוצאות אופטימליות, יש לבצע עד 6 טיפולים כאשר לאחר כל טיפול נדרש שבוע החלמה.

העלמת סימני מתיחה באמצעות הזרקת פחמן דו חמצני
מדובר בסדרה שכוללת עשרה טיפולים של הזרקת פחמן דו-חמצני אל מחזור הדם.הדם מנסה לפנות את הפחמן הדו חמצני שנמצא כעת בגוף גם באיזור בו קיימים סימני מתיחה, ולשם כך הוא יוצר כלי דם זעירים ומעשיר אותם בחמצן ואלה מסייעים בבניית רקמת חיבור חדשה, במקום זו שנהרסה ונקרעה באיזורים בהם ישנם סימני מתיחה.
תוצאות הליך זה נחשבות לאופטימליות בתחום זה של העלמת סימני מתיחה והן מחזיקות לכל החיים.

העלמת סימני מתיחה באמצעות הזרקות טבעיות
בטיפול זה יוזרקו חומרים טבעיים המורכבים מקולגן, חומצה היאלרונית וגם ויטמינים אל מיקומי סימני המתיחה. לאחר שחומרים טבעיים אלה יספגו באיזור המתיחות יחול שם תהליך של ליחוך העור, העור ימתח ויתגמש ויהיה בעל מרקם לח ומבריק.

חשוב לזכור שבשום שיטה קיימת אין העלמה מוחלטת של סימני המתיחה. עם זאת, יש התקדמות רבה בטיפולים ותוצאות הטיפול המתקדמות של השנים האחרונות משיגות תוצאות משופרות משמעותית בהשוואה למה שנצפה בעבר: סימני המתיחה מתקצרים ומיטשטשים בהשוואה למצב הראשוני.
חשוב לקבל ייעוץ מומחה טרם טיפול על מנת לקבוע דרגת התאמה לטיפול ולתאם ציפיות.

סימני מתיחה הינם תופעה נפוצה מאוד ומומלץ לטפל בהם מיד עם הופעתם ולא לחכות תקופה ארוכה. חשוב לזכור שהטיפולים להעלמת סימני מתיחה באים כדי להעלימם, אך שום שיטה לא תעלים אותם באופן מוחלט אבל ללא ספק המראה ישופר בהחלט. כן כדאי ומומלץ לנסות ולמנוע אותם ועל זה עונים תכשירים שונים שקיימים בשוק בדמות שמנים וקרמים למיניהם. תכשירים אלה מונעים או משפרים מצב חייב אך אין בידם לתקן את סימני המתיחה,
כך למשל נשים בהריון, שמודעות לכך שהעור בבטן נמתח, נוהגות למרוח שמן ייעודי שמטרתו הזנה והגמשת העור במידה האפשרית כדי שהנזק יהיה מינימלי.

מסתבר שגם לתזונה יש תפקיד חשוב במניעת הופעת סימני מתיחה. הקפדה על תפריט שכולל בעיקרו פירות וירקות וחלבונים ובעיקר שתייה מרובה יגרום לעור להיות לח וגמיש ויקטינו את הסיכוי להופעתם של סימני מתיחה.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading