loading

הצרת היקפים

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

3

2 loading

זמן טיפול

30 דק עד שעה

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

מספר שעות

הצרת היקפים
הצרת היקפים היא הפחתת מצבורי שומן מיותרים מאיזורים מסויימים בגוף כמו: איזור הבטן, הירכיים, רגליים מתוך כוונה להיראות טוב יותר.

להלן השיטות שעולם האסתטיקה של היום מציע להצרת היקפים לצד הניתוח.

המסת שומן בקור – נחשבת לשיטה חדשה יחסית, המבוססת על גילוי מחקר מדעי, לפיו קירור בתאי שומן בעוצמות גבוהות מאוד יגרום להשמדתם. גילוי זה הביא לפיתוח טכנולוגיה שמטרתה ליישם זאת על בני אדם בשיטה להילחם בשומן העודף. שיטה זו נחשבת למאוד בטוחה, ומאות אלפי אנשים ברחבי העולם ניסו אותה והשיגו תוצאות מצויינות.

חשוב לציין שהמסת שומן בקור, לא באה לפתור את בעיית המשקל לאנשים הסובלים מעודף משקל, שכן מהותה היא לא הורדה במשקל אלא חיטוב.
כאמור, טכנולוגיה חדשנית זו של המסת שומן בקור הינה בבחינת הפתרון האולטימטיבי לחיטוב הגוף והצרת היקפים מבלי להיכנס לניתוח. ההתמקדות היא באיזורים בהם קשה להיפטר ממצבורי השומן.

המסת שומן בלייזר
באמצעות קרן לייזר המוחדרת אל רקמת השומן, מפרקים וממיסים את השומן.
פעולת הלייזר לא רק ממיסה את השומן, אלא גם מחדשת את ייצור הקולגן.
יצור קולגן ישווה לעור מראה מוצק ומתוח לאחר ההמסה. בשיטה זו של המסה באמצעות לייזר, תהליך פירוק תאי השומן יהיה הדרגתי וימשך מספר חודשים מיום ההמסה. השינוי לא יהיה מיידי בתום הטיפול. בנוסף, בשיטה זו, אפשרי להצר היקפים עד 4 ס״מ ויש צורך לשלב פעילות גופנית במקביל.

המסת שומן באמצעות הזרקת חומר ממיס
בשיטה זו מוזרק לרקמת השומן חומר טבעי שממיס את השומן. השומן שמתמוסס מפונה באופן טבעי מהגוף דרך מערכת הלימפה במהלך מספר חודשים. על פעולה זו יש לחזור מספר פעמים כדי להשיג תוצאות טובות. טיפול זה נחשב ליעיל באיזור הבטן התחתונה בקרב נשים ותיתכן הצרה של עד 8 ס״מ.

הצרת היקפים באמצעות אולטרא – סאונד
מדובר בגלי קול הנשלחים לאיזור המטופל באמצעות מכשיר האולטרא, תאי השומן מושמדים והם נספגים בגוף עד ליציאתם החוצה דרך הטלת שתן.

קיימים שני שני מכשירים בשימוש לטיפול בהצרת היקפים בשיטה זו של גלי אולטרא סאונד. האחד – מכשיר אולטרה שייפ, והשני הוא בלה קונטור – שניהם פותחו בארץ. במכשירים אלה ניתן למקד את גלי הקול בתאי השומן בלבד. גלי הקול הורסים את דפנות תאי השומן, וכל מה שבתוכם מתפזר עד לפינויו מהגוף באופן טבעי.
מומלצים שלושה טיפולים כאשר כל טיפול אורך בערך כשעה, וניתן לצמצם בהיקף של עד 4 ס״מ בטיפול זה. בד״כ השימוש בשיטה זו נעשית באיזורי הירכיים, צידי המותניים, הבטן והישבן.

הצרת היקפים באמצעות גלי רדיו
בשיטה זו מתקיימת המסה קלה בלבד, והיא משנית ליעוד האמיתי של שימוש במכשיר זה. גלי הרדיו מחממים את הרקמות וכתוצאה מכך סיבי הקולגן מתהדקים ונוצר הידוק לעור.
מכשיר בארץ לשימוש בשיטה זו הוא מכשיר ולה שייפ. הרקמה עוברת לישה ויניקה וסופגת קרני אור אינפרא אדומות יחד עם גלי רדיו. שילוב של שני אלה יוצר הידוק ומיצוק לעור ורקמת השומן עוברת המסה קלה כתופעה משנית.

הצרת היקפים בניתוח
לצד השיטות החדשניות הקיימות להצרת היקפים ללא התערבות כירורגית ומעורבות ניתוחית, קיימות שתי שיטות להצרת היקפים בתחום הניתוח:
האחת היא– שאיבת שומן, והשניה היא –  ניתוח מתיחה.

שאיבת שומן –
מתבצעת בעיקר באיזורים שבהם יש נטיה לשומן להצטבר כמו בבטן, ירכיים, ישבן, חזה, ברכיים, סנטר. באיזורים אלה קיים קושי להיפטר
מהשומן כיוון שהוא עיקש, ולכן פעילות ספורטיבית לא בהכרח תוכל לסייע להיפטר מהם. ניתוח שאיבת שומן הוא בבחינת ניתוח פולשני הדורש הרדמה כללית וזמן החלמה ממנו.

ניתוח מתיחה להצרת היקפים
נועד להסיר עור מדולדל או שנמצא עודף לאחר דיאטה או כתוצאה מהגיל. עור רפוי הוא עור שאינו בעל יכולת להיות מתוח בגלל פגם בסיבי האלסטין שבתוכו שאמורים לתת לו אלסטיות. ניתוח זה נועד למתוח ולהדק שרירים שמתחת לעור, ולהסיר בחיתוך את עודפי העור. ניתוח זה משאיר צלקות חיתוך וההחלמה ממנו ארוכה.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading