חומצה היאלרונית

נשים רבות מעוניינות לא להגיע למנתחים פלסטיים על מנת להחליק קמטים. ישנם חומרי מילוי רבים כגון חומצה היאלרונית, אשר יכולה למלא קמטים וקמטוטים. חומצה זו אגב, נמצאת באופן טבעי בגוף. חומצה זו, מכילה חלבונים רבים. ניתן לראות, כי באמצעות הזרקת חומצה היאלרונית, ניתן יהיה לעצב אף, לעבות שפתיים, למלא קפלים הנמצאים בין השפה לסנטר ולעצב את קו הלסת. למשל חומצה היאלרונית צמיגה יותר, משמשת למילוי של קמטים שהם עמוקים במיוחד.  חומצה היאלרונית דלילה יותר, משמשת למילוי של קמטוטים קטנים יותר.חומצה זו, הינה בטוחה לשימוש. חומצה היאלרונית יעילה לתיקון של נזקי הגיל בעור הפנים וכן, לטיפול של מיצוק אזורים שונים בגוף. ישנם מכוני אסתטיקה אשר מתמחים בהזרקת חומצה היאלרונית כאשר הזרקה זו נעשית באמצעות רופא.

יש לציין כי מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלרונית, הינו טיפול שיש לחזור עליו בתקופה שבין 8 חודשים לשנה. גם תכשירים לטיפול ותחזוקה של עור הפנים חלקם שנחשבים לחומרי לחות איכותיים, מכילים חומצה היאלרונית. חומצה זו יעילה וחיונית לעור הפנים היות ועם השנים, כמות השומן בעור הפנים יורדת, מה שפוגע בגמישות וחיוניות העור. זהו טיפול האנטי אייג'ינג הנפוץ ביותר בקרב נשים שעברו את גיל ה-40 והחלו להבחין בסימני הזדקנות עור הפנים. כאשר הלחיים מאבדות נפח, טיפול ע"י מילוי הנפח עם חומצה היאלרונית הינו הטיפול המומלץ ביותר בקרב רופאים פלסטיים ומכוני יופי. העור מאולחש ע"י משחה מיוחדת והחומר יוזרק לפנים. יתכנו תופעות לוואי שכיחות כגון, אדמומיות למשך יממה או קצת יותר, אך לאחר מכן העור נראה מתוח וגמיש.

מראה צעיר ללא צורך בניתוח מתיחת פנים

טיפול ש נזרקת חומצה היאלרונית, חוסכת את ההגעה והסיכון בניתוח מתיחת פנים. ישנן שיטות נוספות של טיפול בעזרת חומצה היאלרונית כמו למשל טיפול מזותרפיה כאשר מוחדרת חומצה היאלרונית לשכבת האפידרמיס.הקוסמטיקאית שמתמחה בטיפול זה, מחדירה את חמצה היאלרונית והעור הופך למבריק ויראה מתוח, כאשר פעולה זו מעודדת אותו להצמיח תאים חדשים וכן עידוד של ייצור קולגן ואלסטין באופן טבעי בגוף.  גם נסיגה באזור עצמות הלחיים ואיבוד נפח, ניתן לתקן מצב זה באמצעות הזרקה של חומצה היאלרונית. לפעמים בגלל שעור הפנים רגיש, ניתן יהיה לראות שימני שטפי דם קטנים. התפקיד של חומצה היאלרונית הינו לשמר ולתקן את מצב העור. היום בזכות טכנולוגיות מתקדמות אפשר ליצור חומצה היאלרונית שיש בה משקל מולקולארי נמוך וניתן לשלב חומצה יעילה וחיונית זו, גם לתכשירי קוסמטיקה שמסייעים לעור הפנים..

הפחתת מראה הקמטים גם בשימוש עם תכשירים שמכילים חומצה היאלרונית

ניתן להפחית את מראה הקמטוטים, באמצעות שימוש עם קרם מיוחד לפנים שמתאים לנשים מעל גיל 40. קרמים וסרומים רבים היום, מכילים חומצה היאלרונית. יש לשים לב ולבחור מכון לקוסמטיקה מוסמך, כאשר הוא בעל רישיון. הפנים של כל אישה, מהווים את כרטיס הביקור שלה ולכן, מומלץ וחשוב לבחור מכון לקוסמטיקה מוכר שעוסקים בו בעלי מקצוע בתחום שהם בעלי רישיון.  למרות שטיפול זה הו קצר, ניתן מיד לחזור לשגרת החיים, תמיד מומלץ להתייעץ עם הרופא, לגבי תופעות הלוואי. שימו לב כי עשויים להופיע תופעות לוואי, כמו שטפי דם קטנים או נפיחות שזה בהחלט סביר, מה שייעלם לאחר יומיים.

למעשה, חומצה היאלרונית, יכולה לסייע במניעת ניתוח מתיחת פנים, אבל יש לעשות את הפעולה רק באמצעות רופא שהוא מומחה ברפואת עור או פלסטיקה. יש לשים לב כי לרופא ניסיון של שנים בתחום. אלה הן התקנות של משרד הבריאות ויש לשים לכך לב.  לרוב טיפול של הזרקת חומרי מילוי קמטים נחלקים לשניים, אזורים שיש להזריק בהם חומצה היאלרונית ואזורים שיש להזריק בוטוקס, כגון המצח והגבות. לגבי הבטיחות של שימוש עם חומצה היאלרונית, מדובר על בטיחות מוחלטת בשימוש עם חומצה זו. מדובר על טיפול זמני, אך נשים רבות מתרגלות לטיפול, רק בגלל העובדה שהן אינן צריכות לבצע ניתוח מתיחת פנים וכן, התוצאות משביעות רצון ונראות לאורך זמן.

מלבד זאת, העור משתפר, היות וחומצה היאלרונית, נמצאת בגופנו גם כך. החומצה תורמת לספיחה יעילה של הנוזלים, כך שהעור יהיה עשיר בלחות בצורה טבעית וישפר את ההתחדשות של התאים.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

דילוג לתוכן