loading

טיפול בצלוליט

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

10

2 loading

זמן טיפול

עד שעה

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

אין

מה זה צלוליט?
מצבור שומן תת־עורי באיזור הירכיים, הישבן, בטן וזרועות המשווה לעור מראה גבשושי. מרבית הנשים סובלות מבעיה זו, רזות וגם שמנות, והסיבה היא כנראה גנטית.

כאשר זרימת הדם לקויה וקיים קושי בניקוז הרעלים באזורים בהם ישנו ריכוז תאי שומן, כמו באיזורי הישבן והירכיים, נוצר צלוליט. רקמת הקולגן המחברת בין התאים, מתעוותת וצורתה משתנה, והיא מצליחה לחדור אל התאים עצמם – דבר שגורם לגודש בתאים ולמראה הסופי של צלוליט גבשושי.

רבים טועים לקרוא לצלוליט בטעות בשם – צלוליטיס. בעוד צלוליט נחשב לבעיה אסתטית, הרי שצלוליטיס – היא בעיה רפואית שמהותה דלקת ברקמות חיבור תת עוריות.
כדי להיפטר מצלוליט יש להתמקד במטרה אחת – לפזר אותו ולפרקו.

מהן הדרכים להיפטר מצלוליט?
באמצעות פעילות גופנית
פעילות גופנית כמו ספינינג, רכיבה על אופניים, הליכה, ריצה או אפילו ריקוד – מומלצים ביותר לביצוע לפחות מספר פעמים בשבוע, כאשר ניתן ומומלץ לשלב ביניהם. שילוב פעילות ספורטיבית קבועה בשיגרת החיים תגרום להמרצת זרימת הדם אל איזור הירכיים והישבן ותעודד את הגוף להשתמש במאגרי השומן הקיימים לאספקת אנרגיה לגוף, לבניית כלי דם חדשים ולמיצוק העור.  יש שיוסיפו כהשלמה לפעילות הספורטיבית, גם דיאטת אכילה דלה במלחי ושומן.

עיסוי לימפטי
עיסוי אינטנסיבי חזק שיעשה בתדירות גבוהה ובאורך של עד שעה, יעודד בהחלט את זרימת הדם באיזורים בהם יש ריכוז צלוליט. אפשר לבצע עיסוי באופן עצמאי ולהיעזר בקרם או שמן, או להשקיע וללכת למעסה מקצועי שיעניק לכם עיסוי עמוק לפחות חצי שעה עד שעה. החשוב הוא לעשות זאת לעתים קרובות, שכן תדירות העיסוי באיזורי הצלוליט חשובה לשם קבלת תוצאות טובות ונמצאו כיעילות למיגור התופעה.

ואקום
באמצעות מכונת ואקום LPG לשים את העור באיזורים בהם יש צלוליט. לישה זו שנמשכת כחצי שעה, והיא מעודדת סילוק רעלים והתחדשות רקמת העור.  המטופל ילבש חליפת ואקום עשויה ניילון שאמורה להגן עליו משטפי דם וסימנים אחרים. הטיפול בואקום נחשב לטיפול שאינו כואב ואף נעים, הוא נחשב ליעיל ביותר בתנאי שיעשה בתדירות נכונה של עד פעמיים בשבוע ולמשך כחודשיים. לאחר מכן מומלצת תחזוקה שוטפת.

באמצעות מיכשור : לייזר, רדיו או אולטרא-סאונד
השימוש במכשירים אלה נועד בעיקר להשגת פעולת החימום שמשוגרת בלייזר או קרני אולטרא סאונד או רדיו, אל שכבת השומן התת-עורית – שם מצוי הצלוליט. תפקיד פעולת החימום הוא להמריץ את הדם באיזורים בהם יש ריכוז צלוליט, ולעודד סילוק פסולת מתוך התאים. בשוק קיימים מכשירי אולטראסאונד שונים שבנוסף לפעולת החימום הם גם מפרקים את השומן. מכשירים אלה נחשבים למאוד יעילים בהצרת היקפים ובסילוק צלוליט, כל עוד מתמידים בטיפולים אלה.

קיימים בשוק הישראלי שני מכשירים ידועים:

הראשון הוא מכשיר שנקרא אולטרא שייפ –  Ultrashape– שמטרתו היא להרוס את תאי השומן. מכשיר זה מיועד בדרך כלל להצרת היקפים כיוון שטיפול באמצעותו יגרום להרס תאי השומן.

המכשיר השני הוא מכשיר שנקרא ולה שייפVelashape  – שמטרתו היא לטפל בצלוליט, ולעודד יצירת קולגן. מכשיר זה הוא בעל תקן FDA  האמריקאי ואישור משרד הבריאות.

מזותרפיה
טיפולי מזותרפיה נמצאו אף הם כיעילים בהעלמת צלוליט. באמצעות מחטים – מוזרקים לאיזורים בהם יש ריכוז צלוליט, חומרים טבעיים שמטרתם לחדש את תאי העור ולבנות אותם מחדש. מומלץ לקחת סדרה בת שישה טיפולי מזותרפיה בהפרש של שבועיים בין טיפול אחד לשני כדי להגיע לתוצאות משביעות רצון ולמגר את הצלוליט.

טיפול נוסף שקיים בשוק הוא טיפולי המסת שומן – ליפו-תרפיה. בטיפול זה מזריקים לאיזור בו קיים מצבור שומן, קוקטייל חומרים שמטרתם לפרק את תאי השומן. יחד איתם מוזרקים גם חומרי הרדמה. השומן שבתאים מתפרק ומוצא את דרכו החוצה דרך מערכת הלימפה.

בין אם בחרת בהזרקות או בטיפול באמצעות אחד המכשירים, חשוב להפנים שלא די בטיפולים אלה, ושחשוב לשנות את אורח החיים. יש לשנות את הרגלי האכילה שתכלול פחות בשר ויותר פירות וירקות וכדאי להקפיד על פעילות גופנית. כל אלה ימנעו מהצלוליט לחזור וגם יתרמו לשיפור הבריאות הכללית שלכם.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading