loading

מתיחת צוואר

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

1

2 loading

זמן טיפול

שעתיים

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

10 ימים

מתיחת צוואר
הגיל נותן את אותותיו על הצוואר. אצל חלק מהאנשים תחול התרופפות של העור משני צידי הלסת, אצל חלק אחר תיווצר פימה שומנית מתחת לסנטר וישנם מקרים ששרירי הצוואר יתרופפו ויופיעו גידי צוואר בולטים.

לפני שבוחרים באופציה של ניתוח הצוואר, להלן סקירת מספר שיטות חדשניות הקיימות בארץ לטיפול בבעיה:

קיים מכשיר המבוסס על גלי אולטרה-סאונד ממוקדים שנועד לטפל ברפיון העור בצוואר ולמצק אותו. המכשיר שולח גלים ארוכים וקצרים לאיזור המטופל, כאשר הגל הארוך – מטרתו להגיע לשריר ולחזק אותו ואילו מטרת הגל הקצר שנשלח הוא לעודד יצור קולגן.
טיפול זה מתאים למקרים בהם יש רפיון עור אך לא עודפי שומן קשים, לנשים ולגברים בכל גיל.

הטיפול מתבצע ללא התערבות כירורגית או כאבים, הוא מתבצע באופן חד פעמי ולאחריו ניתן לשוב לפעילות שגרתית. תוצאות הטיפול מחזיקות עד שנתיים.
במידה ורוצים לשפר את המראה הכללי ולמקסם את התוצאות, מומלץ לשלב הכנסת חוטי  APTOS לצוואר, הם שקופים ומוחדרים מאוזן לאוזן וגורמים למתיחה. חוטים אלה בנוסף למתיחה שיוצרים, הם גם מעודדים ייצור קולגן. התוצאה תחזיק עד שלוש שנים מיום החדרתם.

מכשיר תרמי RF – הוא דרך לפיתרון בעיית רפיון משמעותי באיזור הצוואר. קנולה מוחדרת אל השומן התת עורי שבצוואר, מחממת את כל האיזור השומני ומצמצמת אותו. מתקיימת התכווצות פנימית וכך נוצרת מתיחה לצוואר. טיפול זה נעשה תחת הרדמה מקומית באיזור הצוואר וללא כאב. לאחר פרוצדורה זו, יש צורך בחבישה בתחבושת אלסטית. התוצאות מטיפול זה נחשבות טובות ביותר, ברמה של ניתוח, והן נשמרות למשך שנים.

במידה והחלטתם על ניתוח חשוב שתדעו שלא תמיד הכרחי לעבור ניתוח. איבחון הצוואר חשוב לפני לקיחת החלטה. כך למשך –
טיפול בפימה שומנית אינו מצריך ניתוח כירורגי והטיפול בה נעשה באמצעות שאיבת השומן מתחת לסנטר. שאיבה זו מתבצעת באמצעות ניקוב שלוש נקודות: אחד במרכז הסנטר ועוד שניים מאחורי תנוכי האזניים. באמצעות קנולות דקיקות תתבצע שאיבת השומן משם. לאחר שאיבת השומן וכדי למנוע היוותרות של עור מדולדל וריק באיזור זה, מבצעים גירוי של שכבת הדרמיס כדי לגרום לעודפי העור להיצמד לרקמות ובכך למנוע הידלדלות. אולם במקרה של עודפי עור גדולים, יש לעבור הסרה של עודפי עור.

לעומת זאת, יש צורך בניתוח במקרים בהם יש צורך להסיר את עודפי עור מהצוואר,  פעולה הנעשית באמצעות ביצוע שני חתכים מאחורי תנוכי האזניים ומתיחת עור הסנטר דרכם.

גם תופעת גידי צוואר בולטים המתרחשת כתוצאה מהתנתקות הגידים מהרקמות מצריכה ניתוח. הטיפול במקרה זה הוא ביצוע חתך קטן מתחת לסנטר שדרכו מפרידים בין הרקמות כדי לבודד את הגידים, מותחים אותם ומצמידים אותם אל הרקמות מחדש.

ניתוחי צוואר יחזיקו לטווח זמן של עד 10 שנים.
חשוב לדעת שלניתוחי צוואר, אין שום השפעה על מימיקת הפנים. ההבעות נשארות אותן הבעות ואין שינוי מבחינה זו כיוון שבניתוחים אלה נמנעים מלגעת בשרירי הפנים האחראים על המימיקה.

מטרתו של ניתוח למתיחת צוואר הוא להשיג מראה צעיר ורענן באמצעות מתיחת עור הצוואר כדי להיפטר מהקמטים ומקפלי העור שמשווים מראה מזדקן. רבים יעדיפו לבצע ניתוח זה למתיחת צוואר בשילוב מתיחת פנים. בניתוח זה מהדקים את השרירים הצוואריים ומותחים את העור באזור הצוואר ומתחת לקו הלסת והסנטר. עודפי השומן יוסרו, ובמידת הצורך תתבצע גם שאיבת שומן באזור הסנטר.

את הניתוח מבצעים באמצעות חתך מאחורי האזניים דרכו מרימים את העור ונחשפים השרירים, אותם מותחים. לאחר מכן מסירים את עודפי העור ותופרים. לאחר הניתוח תתבצע חבישה אלסטית כדי לייצב את המקום.
ניתוח למתיחת צוואר מתאים למי שסובלת מעודפי שומן בצוואר, למי שסובל מקמטוט יתר הנוסע מהזדקנות, למי שכל קו הלסת צנח והיטשטש.
לאנשים המעשנים או סובלים מלחץ דם גבוה, ניתוח מתיחת צוואר אינו מתאים ועליו לחפש אלטרנטיבה אחרת.

הניתוח דורש הרדמה כללית ואורכו כשעתיים. הוא דורש התאוששות, ולאחר כשבוע התפרים יוצאו וניתן יהיה לחזור לעבודה.

חשוב לדעת שלניתוח למתיחת צוואר עלולות להיות תופעות לוואי כמו –
פגיעה בעצבי הפנים ושיתוק חלקי באיזור הפנים – תופעה שחולפת לאחר מספר חודשים, ירידה זמנית בתחושה באזור קו הלסת התחתונה – שגם היא חולפת וזמנית, זיהום שניתן להתגבר עליו באנטיביוטיקה, יתכן דימום מוגבר במקרים נדירים ביותר, או נמק עורי כתוצאה מאספקת דם לקויה לעור, הצטלקות, כאבים שלרוב ניתן להתגבר אליהם באמצעות משכחי כאבים.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading