טיפול נגד פיגמנטציה

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

3-5

2 loading

זמן טיפול

עד שעה

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

אין

טיפול נגד פיגמנטציה
פיגמנטציה(כתמי עור) הינה בעיה נפוצה מהבחינה האסתטית והיא די קשה לפתרון. הכתמים נראים באזורים שונים בגוף וכן על הפנים בשל חשיפה יתרה לשמש או רגישות יתר לשמש. למעשה, עודף מלנין בגוף הוא זה אשר גורם לכתמי פיגמנטציה. לעיתים בעיות של פיגמנטציה נובעות מבעיות הורמונליות, הריון, נטילת גלולות נגד היריון, תרופות פוטוסנסטיביות שאסור בזמן נטילתן להיחשף כלל לשמש ועוד. יש לציין כי הסיבות הנוספות של הופעת כתמי פיגמנטציה על העור יכולות לנבוע משימוש בחומרי קוסמטיקה פעילים באופן לא מבוקר או טיפולים להסרת שיער שלא היו מבוקרים כגון הסרת שיער בלייזר  וכדומה.

נשים רבות מגיעות למכוני אסתטיקה על מנת לבצע טיפול נגד פיגמנטציה. יש לדעת כי טיפול נגד פיגמנטציה חייב להתבצע בהדרגה. הטיפולים להבהרת העור הינם שונים ומגוונים ויש לבצע לפני התחלת הטיפול אבחון נכון תוך התחשבות בגוון העור של המטופלת. ישנם שני סוגי כתמי פיגמנטציה הראשון הינו נמשים שהם שכיחים יותר והסוג השני הינם כתמי פיגמנטציה בגדלים שונים על הידיים עור הפנים וחלקים אחרים בגוף. לדוגמא, כתמי הגיל הם עמוקים ובעייתיים יותר ונוצרו מחשיפה לשמש במשך השנים.

חומרים שונים להבהרת העור וטיפול בפיגמנטציה
ישנם חומרים פעילים עבור טיפול נגד פיגמנטציה על מנת למזער את ייצור המלנין בעור ולהלן החומרים:

  • חומרים אשר נועדו לדכא את יצירת האנזים טירוזינזא המכיל ארבוטין וחומצה קוזית.
  • חומרים אשר מדכאים את יצירת המלנין כגון הידר ורינון וכן חומצה אזלאית וחומצה אסקורבית.
  •  חמרי הבהרה בסגנון של פילינג כשאר חומרים אלה מקלפים את השכבה העליונה של העור.
  • אנטי אוקסידנטים של יוני המתכות אשר משתתפות בבניית המלנין.ישנם פתרונות דרמטולוגיים רבים אשר נועדו להבהרת העור ולהפחתת עוצמת הפיגמנטציה. טיפול נגד פיגמנטציה יש לבצע אצל רופאי עור קוסמטיקאיות פרא רפואיות ואפילו אצל מנתחים. למשל כאשר הכתמים הינם קשים ניתן לבצע טיפול של פילינג עמוק הנעשה בהשגחת רופא ותחת הרדמה, טיפולי לייזר או טיפולי פילינג שטחי יותר אצל קוסמטיקאיות מומחיות או באמצעות תכשירים כגון IPL שהוא מכשיר יעיל הפועל על אינפרה אדום ועוד.

מדוע יותר נשים בגיל ה-40 לחייהן סובלות מכתמי פיגמנטציה?
כאשר אנו צעירות יותר עור הפנים והגוף הינו מוצק יותר גמיש ועבה יותר. המלנין אמנם נמצא בעור אבל בשכבות העמוקות יותר. בגיל 40 העור הופך להיות דק יותר ומאבד מהנפח ומהמיצוק שלו ואז הכתמים נראים לעין. במכונים לאסתטיקה מורשים אשר חלק גדול מהם נמצא תחת פיקוח רפואי, האבחון הינו השלב הקריטי ביותר לטיפול נכון. יש לקבוע תכנית טיפול לאחר אבחון מדויק. יש לתת דגש על מרכיבים שהם מדכאי מלנין. יש לתאם ציפיות מול המטופלות וכן להבהיר את הנושא של טיפול נגד פיגמנטציה אשר נעשה בהדרגה.

טיפול נגד פיגמנטציה באמצעות לייזר
אחת מהדרכים האפקטיביות ביותר למטרת טיפול נגד פיגמנטציה היא באמצעות לייזר. הלייזר מסיר תאים מתים וחושף תאי עור חדשים כאשר הם ייחשפו הם יהיו חלקים ותהליך זה למעשה, מסייע בהעלמה של כתמי פיגמנטציה בפנים. מכשיר זה פולט קרני לייזר אשר מגיעות עד לשכבות העמוקות יותר של העור. בעצם אם נגדיר זאת כך, זהו סוג שונה של פעולת הפילינג אבל הפעולה הינה אותה הפעולה. יש לוודא כי טיפול נגד פיגמנטציה הנעשה באמצעות לייזר, יהיה מפוקח ע"י רופא. יש להגיע למכוני אסתטיקה מורשים כאשר הצוות הינו צוות מומחים שעברו הכשרות ומחזיקים בתעודות הסמכה מוכרות. גם הוותק וחוות הדעת חשובות ויש לברר אם בקליניקה לאסתטיקה ישנו רופא אשר מפקח על פעולה מקצועית שמחייבת ידע רב כגון טיפול נגד פיגמנטציה.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading