loading

מזותרפיה

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

4-5

2 loading

זמן טיפול

15-30 דק

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

אין

מזותרפיה (Mesotherapy)

מזותרפיה היא שיטת הזרקה מרובה ותת עורית, שמאפשרת לחומר המוזרק להתפזר באופן אחיד. מזותרפיה טובה בעיקר לשפר את מרקם העור הקיים והיא יעילה מאוד במקרים של:

עור רפוי, צלקות אקנה, פיגמנטציה, קמטים, סימני מתיחה.

המזותרפיה תסייע אף למצק את העור, לתת לו טונוס והזנה.

קיימים בשוק שני סוגי  מזותרפיה:
מזותרפיה קלאסית – המתבצעת באמצעות זריקות,
ומזותרפיה טכנולוגית – המתבצעת באמצעות החדרת חומרים בעזרת מכשיר אולטרסאונד.

במזותרפיה הקלאסית מזריקים חומרים לשכבות הדרמיס בעזרת מחט עדינה. מדובר בדקירות מחט עדינות וזעירות שכמעט ולא מורגשות. לעתים, עלולים להיווצר שטפי דם במקום ההזרקה החולפים תוך מספר ימים, אך טיפול מזותרפיה ביסודו – הינו טיפול ללא סיכונים וכמעט נטול כאב ובעל תוצאות טבעיות ומיידיות.
המזותרפיה הקלאסית מומלצת בעיקר לאנשים המעוניינים לשפר את מרקם העור שנחשף לשמש כמו איזור הצוואר והמחשוף, ואיזור הידיים. טיפול זה משקם את העור מקמטוטים ומכתמי שמש או גיל.

אלו חומרים מוזרקים לעור בשיטה זו?
החומר שיוזרק למטופל יקבע בהתאם לסוג הבעיה בה נרצה לטפל.
ניתן להזריק חומרים שמבוססים על ויטמינים, על חומצות אמינו, מינרלים, חומצה היאלורונית או קוקטייל שישלב מספר חומרים.

מזורתפיה טכנולוגית  – חשמלית
היא מזורתרפיה ללא שימוש במחטים או הזרקות למינהן.
בשיטה זו נעודד החדרתם של מרכיבים פעילים לעור בשיטת מריחה של חומר מיוחד על העור והפעלת זרם חשמלי עליו כך שיסייע להחדיר חומרים אלה לעור. טכנולוגיה זו נחשבת לאחת הטכנולוגיות המוצלחות הקיימות בעולם להחדרת חומרים, היא מבוססת מחקר, ושימשה עשרות שנים את הרפואה, לצורך החדרת תרופות והוכחה מדעית כיעילה.
במזותרפיה חשמלית משתמשים בחומרים הידרופיליים – מבוססים על מים, לעומת המזותרפיה הקלאסית, שבה ניתן להשתמש בכל סוגי החומרים, לרבות חומרים בעלי פאזה שומנית, כגון ויטמינים שונים.

האם קיימת שליטה בעומק השכבות?
במזותרפיה הקלאסית ניתן לשלוט בעומק השכבות, אליהן מוחדר החומר, בהתאם לעובי העור, מה שלא אפשרי במזותרפיה חשמלית.

מהם אחוזי הספיגה בעור בשיטות המזותרפיה?
במזותרפיה קלאסית יש 100% ספיגה של החומר, לעומת מזותרפיה חשמלית, בה נספג כ-80% מהחומר.

מה משך ההליך?
מומלץ לבצע סדרת טיפולי מזותרפיה של 4-5 טיפולים, במרווחים של כשבועיים. לאחר מכן, מומלץ להגיע לטיפול תחזוקתי, אחת למספר חודשים זאת על מנת לשקם את מראה העור באופן יסודי והדרגתי. אבל אם רוצים להשיג מראה עור קורן, ניתן לבצע טיפול בודד, ביום האירוע עצמו אם מדובר במזותרפיה חשמלית, אבל במזותרפיה קלאסית רצוי לבצע את הטיפול מספר ימים קודם ולא ביום הארוע עצמו.

משך הטיפול בין 15 עד 30 דקות. הוא מתבצע במרפאת הרופא השפעת הטיפול מהירה יחסית, אין צורך בזמן התאוששות והחלמה וניתן לחזור לפעילות שגרתית, באופן מיידי.

האם קיימות למזותרפיה תופעות לוואי?
במזותרפיה החשמלית טכנולוגית לא דוקרים את העור – על כן אין שום תופעות לוואי. אולם כאשר עושים מזותרפיה קלאסית, עלולים לקרות שטפי דם שנגרמים מהדקירות.

לסיכום

מזותרפיה נועדה לרענן את העור ולחדשו.  שיטה זו נחשבת לשיטת טיפול טבעית, ולא פולשנית בעלת תוצאות מוכחות ליעילותה כמעודדת את חידוש תאי העור, מעוררת את יצור הקולגן באמצעות החדרת קוקטייל חומרים המכילים מינרלים, ויטמינים וחומצות אמינו הישר לאיזור המטופל.

הקוקטייל שמוחדר לרקמות העור באמצעות המזותרפיה, שוהה שם למשך חצי שנה לפחות ופועל פעילות מטיבה. טיפול זה יעיל לטשטוש צלקות, לפירוק צלוליט, לנשירת שיער, ובמניעת הזדקנות העור. נהוג לבצעו על פני הפנים, הצוואר, כפות הידיים והדקולטה.
שיטה זו מיועדת לכל אדם ובכל גיל פרט לנשים בהריון או לאנשים הסובלים מבעיית קרישת דם.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading