loading

מילוי שקעים

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

1

2 loading

זמן טיפול

20 דק

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

אין

מילוי שקעים מתחת לעיניים
שקעים מתחת לעיניים היא תופעה שמופיעה עם התבגרות והתקדמות הגיל, או תופעה שנולדים עמה או מסיבה בריאותית. התוצאה היא – מראה עייף וחולני.
עם הגיל, כאשר השרירים שמתחת לעיניים מתחילים להתרופף והשומן אט אט מתחיל להיעלם מאיזור זה – נוצרים שקעים באזורים המצויים בין זווית האף לחלק של האף התחתון. תופעה זו מגיעה בד״כ יחד עם התבגרות כללית של הפנים, כאשר אלה מאבדים מנפחם עם השנים.

ידוע שהעור מתחת לעיניים – מטבעו דק יותר ודל ברקמת שומן תת עורי. מעבר לכך, עם הגיל, העור הופך ליותר דק וליבש עוד יותר. רקמת השומן התת עורית מידלדלת וכל אזור הלחי העליונה צונח. כחלק מתהליך התבגרות זו של הפנים, השקעים מתחת לעיניים מועמקים ונוצרת מעין הצללה כהה.

כאשר בוחרים להזריק ולמלא את שקעי העיניים, הרווח הוא כפול ואף משולש, שכן ההזרקה ממלאת את השקעים מתחת לעיניים, ועל הדרך גם מרימה את כל איזור הלחיים שצנחו, וגם גורמת למתיחה כלפי מעלה שמחליקה את כל הקמטוטים שקיימים בצידי הפה.

שקעים מתחת לעיניים משווים מראה עייף תמידית וחוסר רעננות. שקעים אלה נראים כהים מעצם היותם שקועים ולעיתים מתווספת להם פיגמנטציה. חשוב להדגיש, שמילוי השקעים שמתבצע מתחת לעיניים נועד לטפל בשקעים אך לא לטפל בפיגמנטציה שמתחת לעיניים – שבה מומלץ לטפל בנפרד.
בעת היעוץ תעשה הבחנה בין פיגמנטציה לשקעים. מילוי השקעים לא בא לענות על בעיית עיגולים שחורים ופיגמנטציה ואף עלול להחמירם.

על תהליך מילוי השקעים מתחת לעיניים-
מילוי השקעים מתחת לעיניים נעשה על ידי הזרקת חומר מילוי במחט או בדרך עדיפה – דרך קנולה – שיתרונה על פני מחט רגילה הוא שהיא דקה במיוחד ובעלת קצה עגול שנועד למנוע דימום או שטפי דם.

לרוב, אין צורך באילחוש האיזור, כיוון שבחומר ההזרקה עצמו קיים חומר הרדמה. אך יש שיעדיפו בכל את למרוח קרם מאלחש קודם להזרקה. לאחר ההזרקות שאורכות כ- 20 דקות ובקושי מורגשות, מומלץ להניח רטיות קור כדי להרגיע איזורים אלה שמתחת לעיניים ולמנוע נפיחויות.

שלא כמו הזרקות באיזורים אחרים של הפנים, מילוי שקעים מחייבת ידיים מיומנות ונסיון רב היות ונדרש דיוק בהזרקת כמות החומר לאיזורים אלה. במידה ומזריקים יותר מדי, ניתן להמס את החומר ולתקן, אבל התעסקות מיותר באיזור עדין זה עלולה ליצור בצקות ובליטות לא רצויות ולכן מיומנות חשובה בתחום זה של הזרקות מתחת לשקעי העיניים.

כאמור, איזור העיניים נחשב לאיזור הכי רגיש בפנים, ולכן הוא מצריך התייחסות מיוחדת וטיפול שונה. גם החומרים שנשתמש באיזור זה הם ייחודים. למילוי השקעים מתחת לעיניים הרופא ישתמש בחומצה היאלורונית שנחשבת לחומר טבעי שמצוי בשכבת הדרמיס – שכבת העור שמתחת לאפידרמיס. חומצה היאלרונית תעניק לעור גמישות ואלסטיות וכח יציבות ועמידות.

לכמה זמן התוצאות תישמרנה ? התוצאות יחזיקו למשך שנה ויותר.
החזרה לשיגרה היא מייד עם תום פעולת ההזרקה. לאחר חודש מיום ההזרקה, יש להגיע לביקורת אצל הרופא המטפל שיבדוק שהחומר אכן נטמע היטב באיזור, ואם יש צורך הוא יבצע תיקון.

תופעות לוואי שיתכנו בעקבות מילוי שקעי העיניים – במקרים מסויימים יתכנו שטפי דם כחולים קלים, אותם ניתן להסתיר באמצעות איפור. לפעמים תופיע אדמומיות או נפיחות קלה והם יחלפו לאחר זמן קצר. כאמור, הזרקה של חומר גדולה מדי עלולה לגרום לבצקת ויש לטפל בה מיידית וללא דיחוי.
מומלץ שלא לבצע מילוי כאשר מצויים בדיאטה, כיוון שהרזיה מתבטאת בפנים ויש לכך השפעה על הזרקה שמותאמת לגובה הפנים.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading