loading

מתיחת בטן

פרטי טיפול

1 loading

כמות טיפולים ממוצעת

1

2 loading

זמן טיפול

בין שעה וחצי ל 3 שעות

3 loading

ימי מנוחה לאחר טיפול

שבוע

ניתוח למתיחת בטן
בניתוח למתיחת בטן מסירים את עודפי העור והשומן שהצטברו באיזור הבטן, מחזקים את שרירי הבטן הרפויים וגם מעצבים את קו המיתאר של המותניים.

למי מיועד בדרך כלל ניתוח מתיחת בטן ?
לשתי קבוצות עיקריות:

נשים לאחר לידות שאינן מתכננות ללדת שוב. העור שנמתח שוב ושוב במהלך ההריונות, איבד מהאלסטיות שלו והפך מדולדל. כתוצאה מכך הבטן קיבלה מראה מדולדל ולא אסתטי. נשים שפונות לניתוח מודעות לכך שלא ישובו ללדת, והן מבקשות להשיב לעצמן מראה שטוח לבטן.

קבוצה שניה היא – אנשים (כולל גברים) שהורידו ממשקלם בצורה משמעותית, והעור בבטן נהיה עודף.
מה שבטוח הוא, שניתוח מתיחת הבטן יוצרת מראה של בטן מתוחה וחטובה לזמן ארוך טווח.

לפני הניתוח, המטופל יעבור סדרת בדיקות רחבה, לוודא שהכל תקין לפני שמוכנס לחדר ניתוח, כולל בדיקות דם, אקג, בדיקת הבטן והערכת ריכוז השומן בה ובאיזור המתניים, הערכת חוזק שרירי דופן הבטן, ואז יסמנו על בטן הלקוח את מיקום חיתוכי הניתוח.

הניתוח יעשה בהרדמה מלאה למשך מספר שעות. בדרך כלל בשלב הראשון של הניתוח, המנתח יחזק את שרירי דופן הבטן. הוא יבצע חיתוך באיזור המפשעה, ומשם יפריד את העור והשומן ממעטפת שרירי הבטן ומעטפת השרירי תקורב. לאחר מכן, עודפי השומן והעור יוסרו ותתקיים תפירה.

לאחר הניתוח יהיה על המטופל לחגור חגורת בטן למשך מספר חודשים ולכמה שעות ביום. מטרת חגורה זו היא להדק את הבטן ולשמור על יציבותה וגם ובעיקר למנוע בצקות ולזרז את תהליך ספיגת הנוזלים שהצטברו במהלך הניתוח באיזור הבטן.
החזרה לשיגרה תהיה הדרגתית, ומומלץ להמנע מהרמת משא כבד או לבצע פעילות ספורטיבית במהלך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח.
תוצאות בטן שטוחה וחטובה ניתן לראות לאחר כשלושה חודשים מיום הניתוח ותוצאה זו נשמרת לאורך שנים.

מתיחת בטן ללא ניתוח /התערבות כירורגית
למי מתאים לבצע מתיחת בטן ללא ניתוח? לאנשים החוששים מניתוח והתערבות כירורגית כלשהי, ואשר סובלים מעודפי עור ושומן לא בצורה משמעותית.

 מתיחת בטן ללא ניתוח מתבצעת באחת משלוש דרכים:
באמצעות קור,  באמצעות לייזר או גלי רדיו, באמצעות עיסוי לימפטי לבטן.

באמצעות קור
כיוון שהשומן הבטני רגיש לטמפרטורה נמוכה, משתמשים בטכניקה של קור כדי להמס תאי שומן אלה. לאחר שאלה מומסים, חל תהליך של כמה שבועות של סילוקם מהגוף החוצה דרך מערכת הלימפה ובדרך טבעית. מדובר בהליך קל יחסית שאורכו שעה, נטול כל תופעות לוואי או צלקות כלשהן והחזרה לשיגרה מיידית. כדי להגיע לתוצאה טובה, יש לבצע טיפול זה פעמיים בהפרש של חודש וחצי בין טיפול לטיפול.

באמצעות גלי רדיו או קרני לייזר
שימוש בקרני לייזר או בגלי רדיו על העור גורמים לייצור מוגבר של קולגן בעור בבטן ובכך מביאות להתחדשות התאים ולמראה חדש ורענן. בשיטה זו חשוב להדגיש, שימת הדגש היא על מיצוק ושיפור מראהו של העור, ולכן מומלץ לשלב גם המסת שומן כהליך משלים.

עיסוי לימפטי לבטן
שיטה זו מומלצת בעיקר לאנשים הסובלים מהצטברות נוזלים באיזור הבטן. בלוטות הלימפה המצויות באיזורים שונים בגוף מקבלות עיסוי מיוחד, ובכך מתקיימת המרצה ועידוד של סילוק נוזלים החוצה מהגוף ומהבטן. לאחר מספר טיפולי עיסוי לימפטי, הבטן מקבלת מראה שטוח וחטוב.

בהליך מתיחת בטן ללא ניתוח – אכן משיגים שיפור משמעותי, אולם אנו ממליצים לשמור על אורח חיים בריא הכולל ביצוע פעילות ספורטיבית קבועה כמו יוגה,  פילאטיס ושחיה שאמורים לסייע לחיזוק שרירי הבטן. גם שמירה על תזונה בריאה ואכילת ירקות וסיבים תזונתיים תסייע לשמירה על בטן שטוחה לאורך שנים.

התוכן בעמוד זה אינו ייעוץ רפואי ואינו נכתב על ידי רופא/ה, ואין לראות אותו כהדרכה לביצוע טיפול.

התוכן בעמוד זה הינו מידע שיווקי כללי על הטיפול ויכול להשתנות מפעם לפעם.
לפני כל טיפול רפואי יש להתייעץ עם בעל סמכות לטיפול רופא/ה או מטפל/ת מוסמך.

loading